Kik vagyunk?
A Csoma Szobája Alapítvány, egy lelkes önkéntes közösség, amely 2008 óta tevékenykedik Zanglában. Zangla az a himalájai falu, ahol Kőrösi Csoma Sándor a tibeti buddhizmus szent könyveit tanulmányozva elkezdte élete fő műveinek, az első Tibeti-Angol szótárnak és Nyelvtannak a megírását.
Célunk a kultúrák közötti tudás- és értékcsere elősegítése. Munkánk során kiemelt figyelmet fordítunk a kulturális örökség védelmére, a fenntartható fejlesztésekre és a helyi oktatás támogatására.
Támogasd munkánkat – rendelj emléklapot!
Limitált kiadásban, mindössze 200 példányban adjuk ki ezt az emlékplakettet 2024 folyamán, egyedi sorszámozással és különleges dobozban – Fehér Anna Ditta munkájának köszönhetően.
Ha szeretnél hozzájárulni ahhoz, hogy a nagy méretű bronz dombormű Zanglába kerüljön és a Zanglai Palotában méltó helyére leljen, rendelj egy bronz emlékplakettet!
Legfrisseb híreink
Ut ullamcorper dictumst tempor egestas risus sed consequat. Iaculis donec et adipiscing vulputate porttitor dictum adipiscing massa dictumst urna.
Értesülj elsőként híreinkről!
Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy ne maradj le alapítványunk legfrissebb híreiről és pályázati kiírásairól.
Az alapítvány a médiában
Ut ullamcorper dictumst tempor egestas risus sed consequat. Iaculis donec et adipiscing vulputate porttitor dictum adipiscing massa dictumst urna.
DunaTV Térkép című műsora
Duna TV, 2011. március
Az műsor vendége Irimiás Balázs, a Csoma Szobája Alapítvány elnöke.
Petőfi TV, 2019. 01. 17.
Az adás vendége Fehér Anna Ditta önkéntesünk.
Jelentkezz önkéntesnek!
Fusce porttitor tortor donec bibendum diam nisl nunc libero.
Projektjeink
A Zanglai Palota megmentése
A Zanglai Palota megmentése 2008-ban kezdődött, helyi, hagyományos építőanyagok és szaktudás felhasználásával. A munkálatok során a legnagyobb kihívást a víz feljuttatása jelentette, miközben a vályog alapú szerkezetek helyreállítása és a történelmi építési technikák megőrzése volt a fő cél.
Iskolaépítés
2011 februárjában, a befagyott Zanszkár folyón átkelve jutottunk el először télen Zanglába, ahol a falusiak kreatív megoldással, fóliával borított erkélyen tartották a téli oktatást a kifűthetetlen iskola helyett.
Az Archikon építész irodával együttműködve 2012-15 között felépítettük az első, négy tantermes Napiskolát, amelyet helyi, fenntartható anyagokkal, passzív szolár elven terveztünk, és azóta több további iskolát is építettünk a régióban, amelyek nemzetközi elismerésben részesültek.